понеділок, 17 травня 2021 р.

Скоро свято у БДЖІЛКИ!

 Діти з групи №5 нагадують нам про День бджоли - 20 травня!!!
А як ви готуєтесь до цього дня?

Діти про бджіл розмовляли, книжку "Як утворюється мед" читали

"Веселі бджілки" - об'ємні поробки!

"Бджілки на луках" - сюжетне малювання

Бджілки - наші друзі, лікарі, помічники!!!

Більш детально про День бджоли... з мережі Інтернет

В останні десятиліття у світі забили на сполох: бджоли виявилися під загрозою вимирання. Їхньому захисту присвячений Всесвітній день бджоли, який, починаючи з 2018 року, відзначають 20 травня.

Бджоли, або ж "Божі комахи", як їх називають любителі бджіл, несуть людству величезну користь і в той же час мають потребу в захисті і турботі. Більшість основних сільськогосподарських продовольчих культур потребує бджіл та інших запильниках. У всьому світі вимирання бджіл є актуальною проблемою.

Як же провідні вчені світу планують захистити цих корисних комах? Детальніше про це – в матеріалі "НВ". 

Всесвітній день бджіл: дата свята - 20 травня!!!

Щорічне святкування Всесвітнього дня бджіл покликане допомогти привернути широку увагу ролі бджіл у підтримці здоров'я людини і планети і до численних загроз, з якими бджоли зіткнулися в наші дні. Це свято відзначають з 2018 року, коли Генеральна Асамблея ООН проголосила 20 травня Всесвітнім днем бджіл.

Дата була обрана на честь дня народження основоположника сучасного бджільництва Антоні Янши 20 травня 1734 року. Він походив із родини словенських бджолярів, а бджільництво в цій країні здавна було важливим сільськогосподарським промислом.

Чому важливо захищати бджіл?

Бджоли вважаються третіми за рахунком корисними тваринами після корів і свиней. Вони грають важливу роль в харчуванні людини - бджоли запилюють більшу частину плодоовочевих культур і сприяють збереженню біорізноманіття в природі. Однак, вчені спостерігають в різних регіонах світу тенденцію скорочення популяції бджіл. Серед основних причин вимирання бджіл - монокультури і використання пестицидів у сільському господарстві.

У квітні 2018 року Німеччина підтримала рішення Європейського Союзу щодо заборони шкідливої групи пестицидів, неонікотиноїдів, яку використовують для обробки грунту. Зараз ведуться дискусії з приводу заборони ще одного засобу захисту від шкідників під назвою гліфосат.